ماشین آلات معدنی و کاربرد آن ها در پروژه های راهسازی و معدنی

ماشین آلات معدنی که بیشترین کاربرد آن ها در پروژه های راهسازی، معدنی و عمرانی است به انواع مختلف با کاربردهای گوناگونی تقسیم میشوند.

ماشین آلات معدنی و کاربرد آن ها در پروژه های راهسازی و معدنی

مقاله ای در مورد ماشین آلات معدنی که بیشتر کاریرد راهسازی دارند رو ارائه میدهم. در جهت آشنایی بیشتر با انواع این نوع ماشین آلات و کاربرد آنها در راهسازی، ابتدا به ساکن باید با انواع این ماشین آلات آشنا بشیم که هرکدام به نوع های مختلفی با توجه به کارکرد آن ها تقسیم میشوند اما پیش از آن به صورت کلی این ها به ماشین آلات ذیل تقسیم میشوند:

1- تراکتورها

2- بولدزرها

3- بیل های مکانیکی

4- اسکیپرها

5- لودرها

6- کامیونها

7- تریلر

8- گریدر

9- غلتکها

باید توجه داشت هر کدام از این ماشین آلات با توجه به نوع استفاده ای که از آنها در این صنعت میشود انواع مختلفی دارد که به صورت اختصار در مورد کلیت کارکرد آنها مطالبی را عرض میکنم: 

تراکتورها

کلیت کار تراکتور به جلو راندن و یا کشیدن اقسام بار است که البته کاربرد های متعدد دیگری نیز دارد، به عنوان مثال بر روی تراکتورانواعی از لوازم مکانیکی نصب میشود که همین امر باعث این شده که کاربرد های مختلفی داشته باشد و تراکتور را یکی از مهمترین و کاربردی ترین ماشین آلات راهسازی بدانند. تراکتورها را دو دسته چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری تشکیل میدهند و به صورت دیزلی هستند.

بولدزرها:

برای بولدزرها کاربردها زیادی تعریف شده و این وسیله توانایی انجام کارها ی زیادی از جمله تسطیح کردن زمین و پاک سازی آن از بوته ها و تنه درخت و مسطح کردن دیگر موانع  را دارد و همچنین ایجاد راه های اولیه در کوهستان ها و زمین های سنگلاخی و جابجا کردن توده های خاک و حتی پخش کردن خاک و پرکردن گودالها را دارد.

بیل های مکانیکی:

یکی از اولین ماشین آلات مدرن در راهسازی بیل مکانیکی هست که استفاده های زیادی از آن میشود که میتوان به مهمترین آنها که گود برداری در خاک و بار کردن در کامیون هست اشاره کرد. جالب است بدانید انواع قدرتمند این ماشین آلات در انواع خاک قابلیت گودبرداری دارد البته به جز صخره سنگ ها که آن ها هم اگر قبلا تخریب شده باشند با این ماشیت آلات بارگیری میشوند.

اسکیپرها:

برای بارگیری در مسافت های متوسط و طولانی انجام میشود این ماشین آلات از سه قسمت تشکیل شده که به قسمت بارگیر(جام)، دیوار جلویی قسمت بارگیر و دیواره تخلیه تقسیم میشود و از دو نوع با موتور و بدون موتور تشکیل شده که نوع بی موتور آن در حال حاضر کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

لودرها:

با جرات میتوان گفت کاربردی ترین ماشین آلات راهسازی و معدنی لودرها هستند زیرا به آن میتوان وسایل دیگری نیز نصب کرد که حتی در زمین های دیگر هم کاربرد دارند، مثل لوله گذاری و برف روبی و لیفتراک و.

ایجاد خاکریزها و پر کردن خندق ها و بار کردن کامیونهای حمل بتن و .از کارکردها ی لودر هست که به انواع مختلفی هم تقسیم بندی میشوند که شامل: لودر چرخ لاستیکی و لودر چرخ زنجیری و بکهو لودر میباشند.

ماشین آلات معدنی و راهسازی - لودر - ایمیکو

کامیون ها:

هرچند میشود برای حمل خاک از اسکیپرها و طسمه ها استفاده کرد اما کامیون ها برای سطوح صاف و هموار بهترین گزینه برای حمل خاک میباشند زیرا توانایی بارگیری بیشتر و سرعت بالاتر و بهینگی بیشتری دارند و به دو نوع تقسیم میشوند : کامیونهای معمولی و کامیونهای کمر شکن.

گریدر:

بهترین ماشین آلاتی که میتواند خاک را تسطیح و شیب را تنظیم کند و سطح خاک را به سطح مورد نظر برساند گریدر است و جالب است بدانید یکی از ماشین آلاتی است که کار کردن با آن از تمام ماشین آلات دیگر دشوار تر و تخصصی تر است به شکلی که رانندگان ماشین آلات سنگین بر این اعتقاد هستند که اگر شخصی به صورت حرفه ای توانایی کار با این نوع ماشین آلات را داشته باشد کار با دیگر ماشین آلات برای او راحتتر است.

غلتک ها:

مهمترین مسئله در راهسازی میزان دانسیته ومقاومت لایه های راه میباشد.غلتک ها با فشرده کردن سطح و از بین بردن هوای بین لایه ها و تراکم و ازدیاد دانسیته خاک از طریق نزدیک کردن ذرات این امر مهم را انجام میدهند.

جرثقیل ها 

جرثقیل در واقع یک نوع ماشین ، دکل یا سازه مرتفعی است که توسط طناب و قرقره هایی  برای بالا کشیدن یا پایین آوردن اشیا از آن استفاده می شود. این دستگاه با استفاده یک یا چند ماشین ساده برای ایجاد مزیت مکانیکی و در نتیجه حرکت بارهای فراتر از توانایی طبیعی یک انسان است. جرثقیل معمولا در صنعت حمل و نقل برای بارگیری و تخلیه یا برای حرکت اجسام بکار می رود.

در ایران نیز شرکت های بسیار مجهزی وجود دارد که با شرکت های مجهز خارجی برابری می کنن 

من با خیلی از این شرکت ها کار کردم واز خیلی هاشون راضی بودم واز خیلی هاشونم نه 

شرکت هایی که ازشون راضی بودم هم به خاطر خدمات خوب وبی نقصشون بوده هم قیمت مناسبشون وهم خوش قول بودنشون بود 

چون تو کارهای خدماتی فاکتورهایی مثل قیمت وخدمات ودقیق بودن خیلی مهمه

حالا من بر اساس تجربیاتم می تونم چند تا ازاین شرکت هارو بهتون معرفی کنم 

امیدوارم باهمدیگه هم نظر باشیم 

لطفا به این جا مراجعه کنید 

https://tehranjaresaghil.com/

https://tehranjarsaghil.com/

کرایه جرثقیل در تهران ماشین ,آلات ,معدنی ,راهسازی ,انواع ,کاربرد ,ماشین آلات ,آلات معدنی ,تقسیم میشوند ,قسمت بارگیر ,راضی بودم منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فروش قالب وافل فروشگاه اینترنتی جوری زندگی کن که به یادش بیاری ... المهدی دانلود رایگان فیلم و سریال و زیرنویس فارسی ساوان دانلود remap doctor